Yaşam

SEYİTGAZİ’DE CUMHURİYET MARŞI BEŞİNCİ GÜNÜNDE

SEYİTGAZİ’DE CUMHURİYET MARŞI BEŞİNCİ GÜNÜNDE

“Mütarekeden Cumhuriyete 100. Yıl Meşalesi” Bursa, Bilecik, Bozüyük, Eskişehir merkezden sonra Seyitgazi’ye de ulaştı. Türkiye’nin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin zaferini kutlamak amacıyla Mudanya Mütareke Binası önünde başlayan yürüyüş 283 kilometreyi tamamladı.
Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı, Bilecik’te Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, Bozüyük’te Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, Eskişehir’de Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı Suat Yalnızoğlu ile CHP il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Cumhuriyet meşalesini taşıyan sporcular Hasan Akyol, Yalçın Doğu, Cemalettin Suntur ve Nejat Çetin, 283 kilometrelik parkuru geçti.
Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Türkiye’nin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin zaferini kutluyor, birlik ve beraberlik içinde gururla yürüyoruz. “Adımlarımız, Cumhuriyetimizin temel değerlerini korumak, sonsuza kadar yaşatmak ve daha parlak bir geleceğe hep birlikte ulaşmaktır” dedi. Yürüyüş, 28 Ekim’de Anıtkabir ziyaretiyle sona erecek.

MUDANYA BELEDİYESİ BASIN OFİSİ

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

goynukajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu