Ekonomi

Polygon Labs, uygulama geliştirmeyi desteklemek için 85 milyon dolarlık hibe programını duyurdu

Ethereum’un Katman-2 ağının önde gelen sağlayıcılarından biri olan Polygon Labs, bugün platformundaki uygulamaların geliştirilmesini desteklemek için önemli bir hibe programı başlattı. Şirket, merkezi olmayan finans (DeFi), oyun ve sosyal medya dahil olmak üzere çeşitli sektörlerdeki projelere 85 milyon dolara eşdeğer 110 milyon MATIC tokenı tahsis etti.

Hibe programı hem erken hem de ileri aşamadaki projelere hitap edecek şekilde yapılandırılmıştır. Olgun projeler için 2 milyon MATIC’e (1,55 milyon $) kadar doğrudan hibeler mevcuttur. Öte yandan, erken aşamadaki girişimler ikinci dereceden finansman hibelerine başvurabiliyor. Bu benzersiz finansman modeli, toplum odaklı finansman tahsisine olanak tanıyarak kaynak tahsisine daha kapsayıcı ve demokratik bir yaklaşım getiriyor.

Bu girişimi başlatarak Polygon Labs, Ethereum’un blockchain ekosisteminde katman-2 ağları oluşturmak için tercih edilen teknoloji sağlayıcısı olma çabalarını hızlandırıyor. Polygon gibi Katman 2 ağları, trafik sıkışıklığını hafifleterek katman 1 blok zincirlerinin ölçeklenebilirliğini arttırmada hayati öneme sahiptir.

Bu atılım, Polygon Labs ve Kraken gibi firmaların, kripto endüstrisindeki geliştiricileri ve önemli paydaşları kendine çekerek blockchain teknolojisi alanında hakimiyet için yarıştığı, rekabetin giderek arttığı bir ortamda ortaya çıkıyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu