Haber

Eş Dedikodu Boşanma Sayılır mı?

İş ve arkadaş ortamında eşler hakkında dedikodu yapılmasının boşanma ve tazminat sebebi olduğu belirtildi. Eşlerini ‘dedikodu’ konusunda uyaran Kayseri Barosu Avukatı Buyruk Akpınar, ‘Yargıtay 2’nci Hukuk Bürosu iş ve arkadaş ortamında eş hakkında dedikodu yapılmasını farklı bir boşanma ve tazminat sebebi olarak kabul etti.

Daha önce böyle bir kararın bulunmadığını ancak bu gerekçenin artık başka bir boşanma ve tazminat nedeni olarak kabul edildiğini belirten Avukat Buyruk Akpınar, “Yargıtay 2. Hukuk Dairesi’nin yerleşik kararlarında iş hayatında eş hakkında dedikodu yapılması Boşanma sebebine ve arkadaş ortamına uygun olduğu kadar hakkaniyete de uygundur. Tazminata hükmedilmesi gerektiği şeklinde kararlar vardır” dedi.

Akpınar, “Yerel mahkemeler ve istinaf mahkemeleri önceki dönemde verdikleri kararlarda iş ve arkadaş dedikodusunu tazminat ve boşanma sebebi olarak görmediler. Bunu da bir başka boşanma sebebi ve tazminat sebebi olarak kabul etti. ”

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi’nde görülen bir davada karara ilişkin olarak Akpınar, “Davacı davalı erkeğin eşini kovduğu anlaşıldı. eşinin kız olmadığı dedikodusunu yaparak evi .durum karşısında erkeğin ağır, kadının daha az kusurlu olduğu boşanmaya sebep olan olaylarda kabul edilmelidir.

Evlilik birliğinin sarsılmasına neden olan olaylarda tazminat talebinde bulunan davacı kadının ağır veya eşit derecede suçlu olmadığı, bu olayların kadının kişilik haklarına saldırı teşkil ettiği ve bu eşin kaybettiği anlaşılmıştır. en azından boşanma sonucu maddi desteği. Bu davada Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, sosyal ve ekonomik durumları da dikkate alarak kadının yararına olacak şekilde maddi ve manevi tazminata hükmedilmesi gerektiği için Yargıtay 2. Hukuk Dairesi oybirliğiyle bozmaya karar verdi. bireylerin koşulları. Bunun sebebi ise erkeğin iş ve arkadaş ortamlarında karısının kız olmadığını hep dedikodu malzemesi yapmasıdır.

altintashaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu